8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022
8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

اگر علاقه زیادی به فوتبال و کنسول های بازی دارید پس حتما به دنبال آموزش تکنیک PES نیز می باشید.بازی فوتبال (Pro Evolution Soccer) یا همان PES خودمان که در ایران به آن پیس هم می گویند. یک سری از بازی های ورزشی و شبیه ساز فوتبال است که شرکت «کونامی» انها را طراحی کرده است.اولین نسخه این بازی محبوب در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ برای کنسول پلی استیشن ارائه شد.

در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش تکنیک های PES 2022 بپردازیم و شما را با برخی از حرکات جالب در این بازی آشنا کنیم. اگر از آن دسته طرفداران پر و پاقرص PES هستید و به حرکات نمایشی و دریبل های ریز و و … علاقه دارید توصیه می کنم ادامه مقاله را با دقت بخوانید.

8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

 • دریبل های ریز

یکی از دریبل های بسیار پر کاربرد در بازی PES دریبل تو سر توپ زدن، محسوب می شود. مهمترین اصل در انجام این دریبل واجد شرایط بودن بازیکنی است که می خواهید دریبل را توسط او انجام دهید. برای این دریبل سطح کلی بازیکن شما می بایست بیشتر از ۶۸ باشد و ترجیحا پست او جلوتر از دفاع باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که به طور معمول بیشتر بازیکنان PES دارای این قابلیت ها هستند.

پس از مد نظر قرار دادن نکات بالا می بایست به موقعیت خود در زمین توجه کنید زیرا یک اشتباه کوچک در انجام این تکنیک به لو رفتن توپ منتهی می شود. به عنوان مثال اگر هافبک های کناری شما در حال نفوذ از طرفین برای فرستادن سانتر می باشند و همزمان یک یا دو بازیکن دفاعی نیز در پهلوی بازیکن شما درحال حرکت می باشند می توانید با نجام این دریبل آن ها را جا گذاشته و با خیالی آسوده توپ را روی سر مهاجمان تان سانتر نمایید.

برای انجام دریبل تو سر توپ کافی است با زدن شوت و سپس زدن پاس، بازیکن  خود را به راحتی از مقابل تان کنار بزنید.

 • در کنسول بازی PlayStation 4 = مربع + ضربدر

 •  کنسول بازی XBOX 360 و XBOX 1 = کلید B + کلید X

 • در سیستم کامپیوتر (PC) = کلید A + کلید X

این دریبل معمولا توسط کاربران مبتدی انجام می شود و آسان ترین و پایه ای ترین نوع دریبل محسوب می شود. اگر قصد دارید نوع حرفه ای این دریبل را انجام دهید در قسمت انتخاب دسته بازی وارد تنظیمات دسته شوید و گزینه Auto Feint را از وضعیت ON به وضعیت OFF تغیر دهید.

 • آموزش تکنیک PES برای پاس بدون نگاه به هدف

یکی از جذاب ترین تکنیک های PES 2022 ، تکنیک پاس دادن بدون نگاه کردن به بازیکن مقصد است. شما باید این تکنیک رو به طوری انجام دهید که هیچ خطری دروازه شما را تهدید نکند.

این تکنیک پاس دادن به طور معمول هنگامی انجام می شود که بازیکن شما در حال حمله می باشد و به صورت غافلگیر کننده ای یکی از مدافعان تیم حریف از مقابل به شما نزدیک می گردد و اگر شما به شکل معمولی پاس دهید توپ لو خواهد رفت. در چنین مواردی شما می بایست به پاس هایی که مثل حریف تان غیرقابل پیش‌بینی هستند، روی بیاورید. در نتیجه شما می بایست از این تکنیک بهره ببرید تا حریف تان را در لحظه ای غافلگیر نمایید.

 •  کنسول بازی PlayStation 4 = ضربدر یا مثلث + R2

 •  کنسول بازی XBOX 360 و XBOX 1 = کلیدهای A or B + R2

 • سیستم کامپیوتر (PC) = کلیدهای X or W + C

 

 • مهارت گام برداشتن با توپ

مهارت گام برداشتن با توپ به راست و چپ یکی دیگر از موارد مهمی است که به عنوان یک طرفدار PES می بایست با آن آشنا باشید. این تکنیک موجب می گردد تا شما بتوانید یک موقعیت طلایی حمله ایجاد نمایید یا خطر را از مقابل دروازده خود دور کنید و یا بازیکنان حریف را جا بگذارید.

 •  کنسول بازی PlayStation 4 = دکمه R2

 • در کنسول بازی XBOX 360 و XBOX 1 = دکمه Rt

 • در سیستم کامپیوتر (PC) = دکمه C

 

 • آموزش تکنیک PES در فریب دادن

با انجام این دریبل شما میتوانید به آسانی بازیکن حریف را از مقابل خود بردارید و یا از میان دو بازیکن، به اصطلاح لایی بکشید. برای انجام این تکنیک کافی است طبق دستور زیر عمل کنید.

 • در کنسول بازی PlayStation 4 = استوک (شوک) سمت راست را به سمت بالا و استوک سمت چپ را به سمت پایین و مقدار کمی مایل به سمت راست هدایت کنید. توجه داشته باشید که می بایست از دکمه کنترل تکنیک بازیکن استفاده نمایید. همچنین R2 را نیز فراموش نکنید.

 • در کنسول بازی XBOX 360 و XBOX 1 = همان دستوراتی که برای کنسول بازی PlayStation 4 داده شده است را اجرا نمایید.

 • در سیستم کامپیوتر (PC) = برای انجام این تکنیک در PC توصیه می کنیم از دسته بازی استفاده نمایید.

 

 • تکنیک رابونا

آموزش تکنیک PES بدون رابونا بی معنی است. به عنوان یک طرفدار PES باید با تکنیک طلایی رابونا (Rabona) نیز آشنا شوید.تکنیک رابونا یک تکنیک بسیار کاربردی و زیبا است که استفاده از آن در PES 2022 اصلا سخت نیست. رابونا روشی است برای ضربه زدن به توپ که در آن پایی که به توپ ضربه می زند، از پشت پای تکیه گاه که وزن بازیکن را تحمل می کند، عبور داده می شود. این تکنیک واقعا خوب و پر کاربرد است، خصوصا هنگامی که مقابل بازیکن شما خالی است و شما می خواهید تنها از یک مدافع عبور کنید.

 • در کنسول بازی PlayStation 4 = استوک سمت راست (RS) به سمت پایین + استوک سمت چپ (LS) به سمت پایین متمایل به راست + R2

 • در کنسول XBOX 360 و XBOX 1 = به روشی که در PlayStation 4 انجام می شود عمل نمایید.

 •  سیستم کامپیوتر (PC) = از دسته بازی استفاده کنید و به روش PlayStation 4 عمل نمایید.

8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

 • در زمان مناسب پاس عمقی بدهید

پاس عمقی یکی از مهم‌ترین پاس‌ها در فوتبال است که شانس گلزنی را بالا می‌برد. سعی کنید در موقعیت مناسب یک پاس در عمق دفاع حریف ارسال کنید. با زمان‌بندی درست، می‌توانید توپ را به مهاجم تیم خود برسانید.

شما می‌توانید به دو صورت زمینی و هوایی پاس عمقی ارسال کنید. شرایط دفاعی تیم حریف را بررسی و توپ را به سمت مهاجم ارسال کنید. برای ارسال پاس عمقی به صورت هوایی دکمه L1 در پلی‌استیشن و LB در ایکس‌باکس را نگهدارید و توپ را ارسال کنید.

لازم به ذکر است، از مهاجمین سر زن تیم خود غافل نشوید. با استفاده از پاس‌های عمقی یا سانتر از کناره زمین، موقعیت مناسب را برای هد زدن مهاجم فراهم کنید. ناگفته نماند، زمانبندی و دقت یکی از مهم‌ترین ترفندهای PES 2022 است. بنابراین، در طول مسابقه با تمرکز بالایی بازی کنید. از عجله و شتاب در حمله پرهیز کنید و با حوصله به سمت دروازه حریف بروید.

8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

 • حریف را تحت فشار بگذارید

یکی از نقاط قوت بازی PES 2022 ویژگی‌های تدافعی و ایجاد فشار به تیم حریف است. هوشمندانه پاسکاری کنید و اجازه ندهید تیم حریف لحظه‌ای صاحب توپ شود. آنها با پاسکاری زیاد شما، مجبور به واکنش و گرفتن توپ می‌شوند. بنابراین، شانس خطا کردن بالا می‌رود و می‌توانید صاحب یک ضربه آزاد مناسب شوید.

هنگامی که حریف توپ را کنترل می‌کند، تیم را تحت فشار قرار دهید. به طوریکه حریف از ایجاد موقعیت عاجز شود. از هافبک دفاعی تیم خود برای ایجاد فشار کمک بگیرید. هافبک‌های دفاعی معمولا قدرت بدنی بالایی دارند و می‌توانند حملات حریف را خنثی کنند.

به جای عجله کردن و سریع بازی کردن، هوشمندانه فوتبال بازی کنید. تاکتیک‌های All Out Defence و Frontline Pressure می‌تواند در دفاع و ایجاد فشار به حریف کمک بسزایی به شما می‌کند. هنگام حملات تیم مقابل، بی‌مورد تکل نکنید.

در مجموع، زمان‌بندی مناسب در دفاع کردن و پوشش دادن محوطه جریمه خود را تمرین کنید. اگر بتوانید زمان‌بندی خود را تنظیم کنید، نیمی از راه برنده‌ شدن را طی کرده‌اید.

 

8 ترفند بازی پلی استیشن (PES) 2022

 • با هر بازیکنی دریبل نکنید

هر بازیکنی بسته به پست خود، تکنیک منحصر بفردی دارد. بازیکنان تکنیکی معمولا قدرت بالایی در دریبل کردن حریفان دارند. برای دریبل کردن در بازی PES 2022 از بازیکنان تکنیکی استفاده کنید. نیمار، پائولو دیبالا، لیونل مسی و رحیم استرلینگ از جمله بازیکنان تکنیکی این بازی هستند.

دیگر بازیکنان مهارت دریبل کردن دارند، اما در این کار حرفه‌ای نیستند. به عنوان مثال بازیکنان مدافع قدرت کنترل توپ بالایی دارند. آنها برای دفع توپ نیاز دارند از دریبل کردن استفاده کنند. ولی در پی اس 2022 دریبل کردن بازیکنان با مدافع، باعث لو رفتن توپ و یک موقعیت مسلم گلزنی به حریف می‌شود.

نظر خود را بنویسید